ZANIM ZACZNIESZ - PORADNIK

Budowanie domów

Dom jednorodzinny – Zgodnie z Prawem Budowlanym – obiekt mieszkalny, wykonany, jako obiekt wolnostojący lub budynek z zabudowie szeregowej, bliźniaczej itp., skonstruowany, jako element samodzielny, dopuszcza się przy tym wydzielenie nie więcej niż dwóch odrębnych lokali mieszkalnych lub jednego lokalu mieszkalnego z dodatkowo wydzieloną częścią użytkową /usługową o powierzchni całkowitej nie większej niż 30% powierzchni całkowitej domu.

budowa domów katowiceBudowa domów jednorodzinnych to przedsięwzięcie, które powinno być odpowiednio przygotowane jak również realizowane przy jednoczesnym przestrzeganiu przepisów Prawa Budowlanego oraz Norm Budowlanych dotyczących wymagań architektonicznych, konstrukcyjnych jak również zasad sztuki budowlanej.

Inwestor podczas podjęcia decyzji o zamiarze zrealizowania Inwestycji, jaką w tym przypadku jest budowa domu, powinien uwzględnić oraz skonsultować z projektantem swe oczekiwania dotyczące funkcjonalności oraz powierzchni użytkowej, liczby kondygnacji, warunków technicznych dotyczących usytuowania domu na działce, doboru odpowiednio do swych potrzeb budulca, tj. materiałów do budowy domu, rodzaju ogrzewania domu, rodzaju ocieplenia ścian oraz dachu itp.

Kolejnym czynnikiem decydującym o pozytywnym przeprowadzeniu procesu budowy domu jest odpowiednia świadomość kosztów budowy domu, a co za tym idzie możliwości pozyskiwania środków na ten cel, tym bardziej, że koszt budowy domu w Katowicach do stanu surowego zamkniętego to około 45÷55% kosztów całkowitych budowy.

Należy pamiętać jednocześnie, iż zgodnie z Prawem Budowlanym, decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa po 2 latach od dnia jej wydania w przypadku, gdy budowa domu nie zostanie w tym okresie rozpoczęta lub jeśli budowa jest zawieszona przez Inwestora na okres dłuższy niż 2 lata.

Poradnik - zobacz pozostałe zagadnienia:

  1. Budowa domów - proces budowlany
  2. Budowa domów - zabezpieczenie domu

budowa domów Chorzów, budowa domów Gliwice, budowa domów Tychy

Budowa domów na terenie miast: Katowice, Chorzów, Bytom, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Bielsko-Biała, Tychy, Siemianowice Śląskie, Ruda Śląska, Piekary Śląskie, Czeladź, Zabrze, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Żory i inne.

© 2010 - 2018      Lista katalogów   
PABUD pro
41-500 Chorzów, ul. Chopina 5/8